goldenreed1.jpg

Elevi

Elevi înscriși la începutul anului școlar: clasele I-IV:
300 elevi clasele V-VIII: 295
Total elevi: 595 elevi.


Rezultate concursuri semestrul al II-lea

Limba și literatura română

Evaluare în Educație – Lb. Română Etapa a II-a

Locul I – 100 puncte - medalie de aur:

                        Lucuța Luca, clasa I A

                        Szilveszter Paul, clasa a II-a B

                        Incer Maia, clasa a VI-a B

Locul al II-lea – 99 puncte – medalie de argint:

                        Buz Alexia, clasa I A

                        Roman Paul Romulus, clasa a IV-a B

Locul al III-lea – 98 puncte – medalie de bronz:

                        Truța Andrada, clasa I A

                        Barna Eduard, clasa a V-a A

                        Blaga Anemona, clasa a VI-a B

                        Podilă Teodora, clasa a VII-a C

 

Olimpiada de Limbă, Comunicare Şi Literatura Română

Etapa județeană

 

            Mențiune: Bara Maria, clasa a VI-a B

 

                                   Olimpiada de Lingvistică

            Mențiuni: Barna Eduard, clasa a V-a A

     Brad David, clasa a V-a A

     Țiț Dragoș, clasa a V-a A

 

Comper – Comunicare, Etapa II

Premiul I:  91 - 100 puncte:

            CPA: Bonchiș Andrei Vlad, Cata Ștefania Ioana, Curta Carla Roberta, Ghenț Ioan

Alexandru, Pordea Teodora Maria, Stanciu Sorin Gabriel, Straca Dumitru Mihail, Tanasov Anastasia, Orha Camelia Florina

            CPB: Bornuz Alexandru, Bozga Alexandra, Chebeleu Denis, Chira Eduard, Cuc Ionela-

Alisia, Fuciu Luca, Hus Sergiu, Jolța Miriam, Kiss Robert, Mihale Anamaria, Morar Darian, Peter Stefan, Pintin Carina, Plaieșu Alexia, Sere Alisia, Stanciu Diana, Zsura David

            Clasa I A: Mortan Razvan,  Banda Ana-Maria, Banda Ana-Maria, Buz Alexia, Hora David, Lucuta Luca-Radu, Truta Andrada

            Clasa I B: Brumă Natalia, Avram Oriana, Vandici Patricia, Țiboc Louana, Sferle Ramona,

                        Pavel Georgiana Camelia, File Paul, Lezeu Anamaria

            Clasa a II-a B: Bota Luca, Degău Cristian, Kiss Krisztian, Szilvester Paul

            Clasa a II-a C: Tempelean Rebeca Maria, Făşie Raul, Pălcuțiu Angelina, Zahan Iasmina, Ciorna Elena, Hus Sorana, Popa Mario, Macovei Alexandra

            Clasa a IV-a B: Videcs Anda, Roman Paul,

 

Premiul al II-lea: 81 – 90 puncte

            CPA: Ardelean Dragoș Ioan,  Cornea Bogdănel Florin, Horvath Kristina Debora, Iovan

Alexandra, Magda Andreea Miruna

            CPB: Adochitei Alexandru, Ignat Razvan, Mascas Sebastian, Trînc Beatriz

            Clasa I A: Tal Paul, Matiu Oana, Vura Robert

Clasa I B: Andrău Antonio, Andrău David, Solonca Alexandra

Clasa a II-a B: Banda Vanessa, Boț Raluca, Martin Ștefan, Nicoraș Andrei, Tirla Răzvan, Urs Vanessa

            Clasa  a II-a C: Borha Bianca,  Groza Romeo, Mladin Alexandra, Pașcondea Ariadna,

Licuriceanu Lucas, Boruţ Anamaria, Roman Eduard, Oraș Dalia, Oraș Daria, Laboș Vlad

            Clasa a IV-a B: Rostaș Miruna, Coste Raluca

            Clasa a VII-a C: Criste Henrieta Cristina, Podilă Teodora, Boroș Johanna

Premiul al III-lea: 71 – 80 puncte

            CPA: Buda Denis Andrei, Ciobota Andreea Ștefania, Ciupa Andei, Popa-Iacob Sonia, Rada

Luca Ștefan

            CPB: Borza Daciana

            Clasa I A: Duma Andrei, Nicorici Luca

            Clasa a IV-a B: Olah Codruț, Zauner Gabriel

            Clasa a VII-a C: Bocoiu Andrada, Gabor Anamaria, Barbasz Natalia, Szarvadi Beatrix, Hinț Marius, Burtic Denisa, Torok Gustav

Mențiune: 60 – 70 puncte

            Clasa I A: Dragoi Bianca, Mortan George,  Dritan Bogdan, Lingurar Valentin, Ciorna Raul

            Clasa a IV-a B: Tomescu Cristian

Clasa a II-a B: Olteanu Fabian

Clasa a VII-a C: Pașca Robert, Sârb Alin

           

Comper – Comunicare, Etapa națională

Premiul I:

            Clasa I A: Mortan Răzvan

            Clasa a II-a C: Ciorna Elena, Fășie Raul, Pălcuțiu Angelina, Zahan Iasmina

Premiul al II-lea:

            Clasa a II-a C: Hus Sorana

            Clasa a VII-a C: Podilă Teodora

Mențiune:

            Clasa a VII-a C: Criste Henrieta, Boroș Johanna

 

Concursul Național ortografie.comunicare.ro

Premiul I:

            Clasa a II-a B: Bota Luca, Szilvester Paul

            Clasa a II-a C: Pălcuțiu Angelina, Hus Sorana, Zahan Iasmina, Fășie Raul, Ciorna Elena

            Clasa a III-a B: Terebenț Roxana, Popa Iulia 

            Clasa a IV-a B: Roman Paul Romulus

 

Premiul al II-lea:

            Clasa a II-a B: Banda Vanessa,

            Clasa a II-a C: Macovei Alexandra, Mladin Alexandra

            Clasa a III-a A: Ciorna Alexandra Miruna

Clasa a III-a B: Ciocan Ariana

Premiul al III-lea:

            Clasa a II-a B: Bara Ioan, Degău Cristian, Kiss Krisztian

            Clasa a III-a A: Horge Teodora

            Clasa a III-a B: Știube Denis, Forogău Teodora, Boldor Alexia

Mențiune:

            Clasa a II-a B: Nicoraș Andrei

            Clasa a III-a A: Iga Viviana Miruna

            Clasa a VI-a A: Tripon Daniela, Mara Teodora, Pirtea Nicoleta, Ganea Teofil, Bolcaș Daniel

Concurs de lectura Poveștile cangurului

Excelent:

            CPA: Bonchiș Andrei Vlad, Cata Ștefania Ioana, Curta Carla Roberta, Ghenț Ioan

Alexandru, Pordea Teodora Maria, Stanciu Sorin Gabriel, Straca Dumitru Mihail, Tanasov Anastasia, Ardelean Dragoș Ioan, Cornea Bogdănel, Iovan Alexandra, Magda Andreea Miruna, Pordea Teodora Maria, Crăciun Darius Ionuț, Balint Jurcă Andreea, Brădău Anamaria, Buda Denis Andrei, Bărcaș Sofia Andreea, Crăciun Darius, Horvath Krisztina, Laza Alexia, Orha Camelia, Popa Iacob Sonia, Rada Luca

Clasa a II-a B: Bara Ioan, Bota Luca, Degău Cristian, Kiss Krisztian, Nicoraș Andrei,

Olteanu Fabian, Tirla Răzvan, Szilveste Paul

            Clasa a II-a C: Pălcuțiu Angelina, Pașcondea Ariadna, Fășie Raul

            SM: Locse Mark, Miklo Andrea

Foarte bine:

            Clasa a III-a B: Tăutu Daria

            Clasa a III-a C: Liber Alexandra Valentina

            SM: Pop Maia Antonia, Sucs-Nagy Henrieta, Olah Johanna, Krișto Robert Rareș

 

Concurs Național de Matematică EUCLID

Etapa a II-a

Premiul I:

            Clasa I A: Hora David

            Clasa I B: Avram Oriana, Brumă Natalia

            Clasa a IV-a A: Laza Anda

Premiul al II-lea:

            Clasa a IV-a A: Boroș Nora

Etapa a III-a

Premiul I:

            Clasa a IV-a A: Boroș Nora, Farcaș Anna, Dan Burescu Maria

Premiul al II-lea:

            Clasa a IV-a A: Laza Darius, Truță Giulia

Premiul al III-lea:

            Clasa a IV-a A: Ciorna Emilia

 

 

 

 

Concurs Național de Limba română EUCLID

Etapa a II-a

 

Premiul I:

            Clasa I A: Buz Alexia, Lucuța Luca, Mortan Răzvan, Hora David, Banda Ana-Maria, Tal Paul

            Clasa I B: Vandici Patricia, Țiboc Luana, Avram Oriana, Andrău Antonio, Andrău David, Solonca Alexandra

            Clasa a IV-a A: Boroș Nora, Farcaș Anna

Premiul al II-lea:

            Clasa a IV-a A: Laza Darius, Laza Anda

Premiul al III-lea:

            Clasa a IV-a A: Ciorna Emilia, Truță Giulia

            Clasa a IV-a B: Coste Raluca

Mențiune:

            Clasa I B: Jurcă Daria

 

Elevi calificați pentru etapa finală a Concursului Național EUCLID

            Clasa a II-a C: Ciorna Elena, Fășie Raul, Hus Sorana, Pălcuțiu Angelina, Zahan Iasmina, Popa Mario – 300 puncte

                                   Mladin Alexandra – 294 Puncte, Pop-Durina Alexandra – 290 puncte

 

Olimpiada de Religie – faza județeană

 

Premiul I: Bara Maria, clasa a VI-B, Hele Viorel, clasa a VII-a B

Mențiune: Brad Ștefan, clasa a V-a A, Țig Adelin, clasa a VII-a B

 

Matematică

 

Olimpiada de matematică, faza județeană

Mențiune: Pele Larisa, clasa a V-a A

Concursul de matematică Ștefan Musta

Premiul I: Țiț Dragoș, clasa a V-a A, Magda Georgia clasa a VIII-aC

Premiul al II-lea: Irimie Daria, clasa a V-a A

Premiul al III-lea: Brădău Florin, clasa a V-a A

Mențiuni: Barna Eduard, Tiba Octavia – clasa a V-a A

Concursul de matematică Gordius

Locul IV și premiu la faza finală: Pele Larisa, clasa a V-a A

Concurs național Magia numerelor

Mențiune: Roman Paul Romulus, clasa a IV-a B

 

 

 

 

Comper – Mate 2000, Etapa I

Premiul I: 91 - 100 puncte:

CPA: Bonchiș Andrei Vlad, Cata Ștefania Ioana, Ghenț Alexandru, Horvath Krisgtina, Straca Dumitru Mihail, Tanasov Anastasia, Pordea Teodora Maria, Orha Camelia Florina, Cornea Bogdănel Florin

CPB: Bozga Alexandra, Chebeleu Denis, Chira Eduard, Fuciu Luca, Hus Sergiu, Jolța Miriam, Kiss Robert, Mihale Anamaria, Peter Stefan, Pintin Carina, Sere Alisia,

Clasa I A: Hora David, Buz Alexia, Nicorici Luca, Truța Andrada, Vura Robert

Clasa I B: Sferle Ramona

Clasa a II-a B: Bota Luca, Degău Cristian, Kiss Krisztian, Szilvester Paul

Clasa a II-a C: Groza Romeo, Ciorna Elena, Hus Sorana, Fășie Raul 

Premiul al II-lea: 81 – 90 puncte

            CPA: Curta Carla Roberta, Popa-Iacob Sonia, Magda Andreea Miruna, Ardelean Dragoș Ioan

            CPB: Adochiței Alexandru, Balasz Andrada, Ignat Răzvan,

            Clasa I A: Matiu Oana, Tal Paul

            Clasa a II-a B: Bara Ioan, Nicoraș Andrei

            Clasa a II-a C: Mladin Alexandra, Pașcondea Ariadna, Licuriceanu Lucas, Mitran Casian, Popa Mario, Tempelean Rebeca, Zahan Iasmina, Pălcuțiu Angelina, Macovei Alexandra

            Clasa a IV-a B: Rostaș Miruna, Coste Raluca

Clasa  a IV-a B: Tomescu Cristian

Premiul al III-lea: 71 – 80 puncte

            CPB: Bornuz Alexandru, Mașcaș Sebastian, Stanciu Diana, Zsura David

            CPA: Balint Jurcă Andreea Roberta, Ciupa Andrei, Iovan Alexandra

            Clasa I A: Banda Ana-Maria, Lucuta Luca-Radu,  Mortan Razvan

            Clasa a II-a B: Martin Ștefan,

            Clasa a IV-a B: Videcs Anda

Mențiune: 60 – 70 puncte

            CPB: Trînc Beatriz, Cuc Ionela-Alisia

            Clasa I A: Dragoi Bianca, Duma Andrei, Gabor Anton, Bolos Robert, Matei Rares,  Mortan George, Pacurar Damian, Dritan Bogdan

            Clasa a IV-a B: Olah David Codruț, Roman Paul, Zauner Gabriel, Coste Raluca

 

Cangurașul Matematician

Excelent:

            CPA: Bonchiș Andrei Vlad, Cata Ștefania Ioana, Curta Carla Roberta, Ghenț Ioan

Alexandru, Pordea Teodora Maria, Stanciu Sorin Gabriel, Straca Dumitru Mihail, Tanasov Anastasia, Ardelean Dragoș Ioan, Cornea Bogdănel, Iovan Alexandra, Magda Andreea Miruna, Pordea Teodora Maria, Crăciun Darius Ionuț

            CPB: Plăieșu Alexia, Chira Eduard

            Clasa I A: Hora David, Matiu Ioana, Tal Paul, Buz Alexia, Lucuța Luca, Mortan George, Mortan Răzvan, Gabor Anton, Truța Andrada

            Clasa I B: Pavel Georgiana, File Paul, Sferle Ramona,

            Clasa a II-a B: Bara Ioan, Bota Luca, Degău Cristian, Nicoraș Andrei, Szilvester Paul

            Clasa a II-a C: Ciorna Elena, Fășie Raul

            Clasa a III-a C: Ianoș Florin Gabriel, Liber Alexandra Valentina

            SM: Szarvadi Arnold, Locse Mark, olah Johanna,

Foarte bine:

            CPA: Brădău Anamaria, Buda Denis, Ciobota Andreea, Ciupa Andrei, Rada Luca, Tanasov Anastasia

            Clasa I A: Banda Ana-Maria, Nicorici Luca, Mada Alexandra

            Clasa I B: Vandici Patricia, Țiboc Luana, Avram Oriana, Ganea Camelia, Solonca Alexandra, Jurcă Daria

            Clasa a II-a B: Banda Vanesa, Kiss, Kisztian, Olteanu Fabian

            Clasa a II-a C: Macovei Alexandra, Borha Bianca, Oraș Daria, Pașcondea Ariadna

            Clasa a III-a A: Iga Viviana Miruna, Ardelean Ioana, Horge Teodora

            SM: Lorincz Boglarka, Pop Maia Antonia, Krișto Robert Rareș

 

 

Bine:

            Clasa a III-a A: Ciorna Alexandra, Rada Cărăbaș Ciprian

Clasa a III-a C: Lucuța Iulian Ștefan, Boroș Bulc Beniamin

 

 Concurs național de matematică aplicată

Cangurașul explorator

Excelent:

            CPB: Fuciu Luca, Kozma Alexandru, Chira Eduard, Kiss Robert, Sere Alisia

            Clasa I B: Vandici Patricia, Andrău Antonio, Andrău David

            Clasa a II-a C: Hus Sorana, Macovei Alexandra, Fășie Raul, Popa Mario, Pălcuțiu

Angelina, Pașcondea Ariadna, Boruț Anamaria, Roman Eduard, Mladin Alexandra, Ciorna Elena, Laboș Vlad

            Clasa a III-a A: Ardelean Ioana, Horge Teodora

            Clasa a III-a B: Tăutu Daria

            Clasa a IV-a A: Truță Giulia, Dan Burescu Maria, Farcaș Anna, Ciorna Emilia

            Clasa a IV-a B: Roman Paul Romulus, Videcs Anda

Foarte bine:

            Clasa a III-a B: Burtic Adela, Goicovici David, Ivan Anamaria

            Clasa a III-a C: Liber Alexandra Valentina

            Clasa a II-a C: Pop-Durina Alexandra, Oraș Daria, Mitran Casian, Flore Iuliana

Educație fizică

  1. Campionatul Național de atletism – locul I – Dringo Mihai
  2. Campionatul Județean de tenis de câmp – locul II – Incer Maia, locul III – Pop Durina Alexandra
  3. Campionatul zonal de fotbal – locul II
  4. Campionatul zonal de handbal – fete – locul III
  5. Concurs de tetratlon, faza județeană – locul IV (băieți)

 

Concurs de creație literară și artistico-plastică

„Dulce Românie, suflet românesc

 

Premiul I:

CPA: Bonchiș Vlad, Iovan Alexandra, Tanasov Anastasia, Pordea Teodora, Ardelean Dragoș, Cata Ioana

CPB: Fuciu Luca, Sere Alisa, Plăieșu Alexia, Zsura David

Clasa I A: Matiu Ioana, Lucuța Luca

Clasa a II-a B: Bara Ioan, Boț Raluca, Kiss Krisztian

Clasa a II-a C: Pălcuțiu Angelina, Dumea Giulia

Clasa a IV-a B: Roman Paul Romulus

Premiul al II-lea:

            Clasa a II-a C: Fășie Raul

Premiul al III-lea:

            Clasa a II-a C: Borha Bianca, Zahan Iasmina

 

Concurs internațional de creație literară Martor la tradiții

Premiul I: Ianoș Florin, clasa a III-a C

Concurs de creație literară Cartea, prietenii copilului

Premiul I: Liber Alexandra Valentina, clasa a III-a C

Premiul al II-lea: Podilă Teodora, Boroș Johanna – clasa a VII-a C

Premiul al III-lea: Gabor Anamaria – clasa a VII-a C

 

Concurs național de creație literară și plastică

Visul meu de copil

Premiul I:

            Clasa a II-a B: boș raluca,

Premiul al III-lea:

            CPA: Bărcaș Sofia

            CPB: Stanciu Diana

            Clasa I A: Hora David

            Clasa a II-a B: Lezeu Daria

Mențiune:

            CPB: Peter Ștefan, Mihale Anamaria

            Clasa I B: Pavel Georgiana

            Clasa a II-a C: Macovei Alexandra

Concursul Micul creștin

Premiul I:

Clasa  a II-a C: Pălcuțiu Angelina, Licuriceanu Lucas, Hus Sorana, Dumea Giulia

Clasa a II-a B: Bota Luca

Mențiune:

            Clasa a III-a C: Liber Alexandra Valentina

Premiul special al juriului: Boroș-Bulc Beniamin – clasa a III-a C

 

Concursul Național de creație literară și plastică Poezia anotimpurilor

 

Premiul I:

            Clasa a II-a C: Pălcuțiu Angelina, Fășie Raul – creație literară

                                   Ciorna Elena, Hus Sorana – creație plastică

 

Concurs Național În lumea legendelor

Faza județeană: premiul I – Mladonickzy Ervin, clasa a III-a, SM

Faza națională: mențiune - Mladonickzy Ervin, clasa a III-a, SM

 

Concurs de cultură generală Kurutty

Faza pe zonă: premiul I – echipa Barangolók

Faza pe zonă: premiul II – echipa Rügyek


FELICITĂRI COPIILOR, PĂRINȚILOR ȘI CADRELOR DIDACTICE PENTRU

REZULTATELE OBȚINUTE!


Site Realizat de Publistart Beius